Hayat Suda Başlar

Hamileliğin 25’inci haftasında anne karnındaki bebeğin ağırlığının %90’ını su oluşturmaktadır. Ve anne karnındaki bebek, doğuma kadar günde 500 ml ile 1 lt arasında su tüketir.Yeni doğmuş bir bebeğin ağırlığının %75’i, anne sütünün ise %87’si sudan oluşuyor. Anne adaylarının içtiği suyun içeriğide çok önemli: Anne bebeğin sağlığını korumak için kaliteli, kaynağındaki kadar temiz ve mineral değeri yüksek suları tercih etmek gerekiyor.Tarih, boyunca tüm medeniyetlerin, su yönünden zengin bölgelerde kurulmasının; suyun her çağda medeniyet, zenginlik, güzellik ve sağlık anlamına gelmesinin nedeni de bu…

Su, bereket; su, hayatın ta kendisi…Su içmek için susamayı beklemeyin.
Hamileliğiniz boyunca günde en az 2 litre su için.Emzirme döneminde günde en az 1.5 litre su için.Sabah kalkar kalkmaz su için.

Bir kadının vücudunun ortalama %60’ı sudur.Ancak hamilelik, kadının vücudundaki su metabolizmasında büyük değişikliklere yol açar. Çünkü bu devrede, annenin vücudundaki su ile bebeğin suyu arasında sürekli bir alışveriş yaşanır. Ve bu alışveriş annenin böbreklerinin filtre ettiği sıvı miktarını da inanılmaz bir biçimde artırır.
Hamilelik sırasında anne, normalden 8 litre daha fazla su taşır. Bu suyun üçte biri rahimdeki bebek, plasenta ve bebeğin içinde yaşadığı amniyon sıvısına gider.

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir